Toimisto

Lakiasiaintoimisto Atte Niemi Oy

Mielestämme erinomainen asianajo vaatii paitsi hyvää oikeudellista osaamista, myös ystävällistä ja asiakkaan tarpeet huomioivaa asiakaspalveluasennetta. Erinomaiseen asianajoon liitämme myös ripeyden, ehdottoman luottamuksellisuuden ja tavoitettavuuden. Usein toimeksiannoissamme on kyse asiakkaallemme ainutlaatuisista asioista, jolloin täysillä mukana pelaavan yhteistyökumppanin merkitys korostuu. 

Lakimiehemme ovat hoitaneet yhteensä yli 13 000 oikeudellista toimeksiantoa. Toimistomme tarjoaa apua oikeudellisiin ongelmiin niin yksityisille, kuin yrityksillekin. Löydät toimistomme lakimiehet sekä heidän yhteystiedot alta. Voit myös olla suoraan yhteydessä toimistoomme

Lakimiehet

lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Juhani Mattila

Lakimies

  • 040 179 1779
  • juhani.mattila@atteniemi.fi
lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Taina Niemi

Lakimies

  • 040 744 4038
  • taina.niemi@atteniemi.fi
lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Hannu Viitanen

Lakimies

  • 0400 353 494
  • hannu.viitanen@atteniemi.fi
lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Ilkka Kopra

Lakimies

  • 050 585 1312
  • ilkka.kopra@atteniemi.fi
lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Ismo Mattila

Lakimies

  • 044 520 6261
  • ismo.mattila@atteniemi.fi
lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Jukka Relander

Lakimies

  • 040 674 6636
  • jukka.relander@atteniemi.fi
lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Jonas Salonen

Lakimies

  • 040 127 1232
  • jonas.salonen@atteniemi.fi
lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Atte Niemi

Lakimies

  • 044 300 2744
  • atte@atteniemi.fi

Muu henkilökunta

lakiasiaintoimisto-atte-niemi

Jenna Niemi

Toimistopäällikkö

  • 044 520 6260
  • toimisto@atteniemi.fi

Iida Blom

Oikeustieteen opiskelija

  • 044 520 6260
  • toimisto@atteniemi.fi

Lakiasiaintoimisto Atte Niemi Oy

Lakiasiaintoimisto Atte Niemi Oy on Lahdessa toimiva lakiasiaintoimisto, jonka henkilöstö koostuu kahdeksasta lakimiehestä sekä kahdesta toimistotyöntekijästä. 

Lakimiehemme ovat hoitaneet oikeudellisia toimeksiantoja useiden vuosikymmenien ajan. Meiltä löytyy kokenut asiantuntija useimpiin oikeudenaloihin ja toimimmekin koko Suomen alueella. 

LAHTI                        
Vesijärvenkatu 26
15140 LAHTI                                
sähköposti toimisto@atteniemi.fi

Olemme avoinna arkisin klo 8.30 – 16.00,
neuvottelut muina aikoina sopimuksen mukaan.

puh. 044 520 6260
fax (03) 7642022  

sähköposti toimisto@atteniemi.fi